Sprzedaż używanego samochodu wymaga z reguły dużo czasu oraz cierpliwości w dążeniu do wyznaczonego sobie celu. Pojazd warto najpierw stosownie przygotować do prezentacji osobom, zainteresowanym jego kupnem. Nie należy zapominać również o zamieszczeniu ogłoszeń, rozmowach i spotkaniach z potencjalnymi kupcami oraz oczekiwaniem na sfinalizowanie transakcji. Często oczekiwaniem bezowocnym, gdyż spora liczba ofert sprawia, że dotarcie ze swoją propozycją do odpowiednich osób staje się coraz trudniejsze. To właśnie dlatego rosnącym zainteresowaniem cieszą się usługi, świadczone przez skupy aut używanych. Tutaj pojazdy sprzedawane są w trackie błyskawicznych transakcji – bez piętrzenia formalności i przedłużających się negocjacji. By jeszcze bardziej ułatwić rozpoczęcie takiej współpracy podpowiadamy, jakie dokumenty przygotować, by sprzedać samochód w auto skupie.
Jak szybko sprzedać samochód?
To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które podjęło decyzję o sprzedaży swojego samochodu. Jak wiadomo, wtórny rynek motoryzacyjny rozrasta się w błyskawicznym tempie, a w tak dużej liczbie ofert wyjątkowo trudno przebić się ze swoją propozycją sprzedaży. Z takimi problemami borykają się już nie tylko właściciele wysłużonych czy uszkodzonych aut, ale również i posiadacze nowszych samochodów z bogatym wyposażeniem. Naprzeciw potrzebom zarówno jednych, jak i drugich kierowców, wychodzą skupy samochodów używanych. Jednym z nich jest BART skup samochodów w Gdyni, gdzie w ramach błyskawicznej transakcji sprzedać można zadbany i sprawny pojazd, jak i auta zniszczone, skorodowane i powypadkowe. Nic dziwnego, że z takiej możliwości korzysta coraz więcej właścicieli pojazdów, nastawionych na szybką gotówkę i najlepsze ceny, połączone często z darmowym transportem niesprawnego samochodu oraz nieobowiązującą wyceną, dokonywaną przez rzetelnego fachowca.
Jakich dokumentów wymaga skup samochodów używanych?
Aby błyskawiczna transakcja mogła dojść do skutku, konieczne będzie dostarczenie do auto skupu stosownych dokumentów. Zalicza się do nich przede wszystkim dokumentacja samochodu, na którą składają się dowód rejestracyjny, potwierdzenie opłacania składki OC oraz karta pojazdu, jeśli została wydana. Nieco inaczej przebiega z kolei sprzedaż floty firmowej lub samochodu, używanego w ramach pełnienia obowiązków zawodowych. Jak czytamy w artykule: “Jakie dokumenty przy sprzedaży samochodu do skupu aut?”, w przypadku sprzedaży do skupu auta poleasingowego, należy dostarczyć m.in. oryginalną fakturę, stanowiącą dowód wykupu pojazdu z leasingu czy też wszystkie dokumenty potwierdzające, że okres leasingu dobiegł końca. Godnym pochwały zwyczajem jest również przedstawienie książeczki serwisowej auta oraz faktur, poświadczających dokonanie naprawy. Sprzedaż pojazdu do skupu nie obejdzie się również bez dowodu tożsamości właściciela auta oraz obecności lub notarialnej zgody wszystkich tych, którzy w dokumentach figurują jako współwłaściciele pojazdu.
Czy współpraca ze skupem aut jest opłacalna?
Współpraca ze skupami samochodów używanych generuje wiele wymiernych korzyści dla właścicieli samochodów, zwłaszcza tych, które mają już dawno za sobą lata swojej świetności. Sprzedając pojazd do skupu, nie trzeba usuwać usterek, polerować lakieru i zastanawiać się, jaką cenę ustalić, by była ona atrakcyjna dla obu stron transakcji. Skupy aut oferują swoim klientom darmową, a zarazem niezobowiązującą wycenę, błyskawiczną sprzedaż i wparcie zespołu profesjonalistów na każdym etapie dokonywanej transakcji. Wiele z nich poszerza swoje oferty również o darmowy transport niesprawnych samochodów przy pomocy własnej lawety oraz możliwość wypłaty gotówki do ręki, tuż po podpisaniu stosownych dokumentów sprzedaży. To możliwość, z której warto skorzystać, chcąc sprzedać swoje auto szybko, komfortowo i bez piętrzenia zbędnych formalności.